Blog > Komentarze do wpisu
mysz domowa

 

W naszej księgarni zamieszkała Mysz. Całkiem dorodna i stosunkowo ładna ta Mysz. Nie należę do osób, które na widok gryzoni piszczą i wskakują na najbliższy stół, toteż jej obecność jakoś specjalnie mi nie przeszkadza. Postulowałam nawet o nadanie jej imienia i uczynienia firmową maskotką, ale pomysł ten nie spotkał się z ogólną akceptacją współpracowników. Ehh... mam tylko nadzieję, że nasze rozstanie z Myszą przebiegnie w sposób dość łagodny, bo cóż ona winna, że zapragnęła uwić sobie w naszych progach ciepłe gniazdko na zimę. Pozazdrościła bidulka swoim holenderskim kuzynom: Samowi i Julii ich przytulnego lokum:

(klik i powiększamy)


 


 


"Interior Mouse Mansion" to projekt artystyczny holenderskiej pisarki i polityczki Kariny Schaapman. Karina najpierw zbudowała z tektury, papier mache i innych niepotrzebnych szpargałów, imponującej wielkości Mysi Domek, a następnie dopisała do niego różne historie o o jego domownikach. Ton Builder sfotografował poszczególne pokoiki (których Mysi Domek liczy ponad sto!) i powstała z tego przeurocza książeczka o przygodach ciekawskich gryzoni: Sama i Julii, która miejmy nadzieję (a są ku temu pewne przesłanki) ukaże się za jakiś czas na polskim rynku.
Więcej mysich szczegółów na blogu Kariny.

środa, 16 listopada 2011, mukla

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: kaczak, *.static.icpnet.pl
2011/11/18 10:41:10
A wiesz, ze te mysie historie beda niedlugo do poczytania po polsku? :)
-
2011/11/18 21:55:51
no wiem, wiem, tylko nie byłam pewna, czy mogę już o tym publicznie napisać....
-
2011/11/23 13:31:22
Rany Julek! Takiego domku to i ja bym pozazdrościła.
Piękniusi.
Moje marzenie z dzieciństwa - a tu proszę, ktoś je sobie zrealizował :)
-
2012/11/16 20:08:58
Czy cos wiadomoo polskiej wersji? Zakochalam się w tych myszkach!
-
2012/11/16 20:50:27
Aeidenn, uroczyście donioszę, że polska wersja od kilku dni jest już w sprzedaży! Książka nosi tytuł "Mysi domek" i została wydana nakładem wydawnictwa Media Rodzina.