Blog > Komentarze do wpisu
salon ilustratorów 2013

Nie, nie, nie, absolutnie nie zapomniałam o tegorocznych Targach Książki Dla Dzieci i Młodzieży. Jak zawsze pobiegłam na nie chyżo i ochoczo, aby pod pozorem zawodowych obowiązków usatysfakcjonować swoje wewnętrzne dziecko. I choć targi w tym roku były niezwykle małe (oj tracą na znaczeniu, tracą), a nowych, ładnych i nieznanych mi książek było jak na lekarstwo, to nie narzekam, bo jak ogólnie wiadomo, tym co mnie tam ciągnie najbardziej (poza firmowym stoiskiem rzecz jasna), są oczywiście towarzyszące imprezie wystawy ilustracji książkowej. W zeszłym roku co prawda troszkę na nie grymasiłam, fakt, widać moje wewnętrzne dziecko jest dość wybredne, tym razem jednak wyszłam wielce ukontentowana, bo wśród ogromu wszelakich obrazków znalazłam sporo takich, które z chęcią bym przygarnęła.

Ilustratorką, która w tym roku została wyróżniona wystawą indywidualną była Krystyna Lipka-Sztarbałło, nie ukrywam jednak, że nie szaleję jakoś specjalnie za jej pracami i że zdecydowanie więcej emocji wzbudził we mnie tradycyjny już Salon Ilustratorów i pokonkursowa wystawa prac studenckich "Książka dobrze zaprojektowana".

Ostatni przejawiam wprost niebywałe zamiłowanie do różnakich plam, dlatego też wielce upodobałam sobie tryskające wprost barwami prace Patrycji Juszczak:

 

 

 

 i nieco mniej kolorowe, ale równie plamiaste obrazki Karoliny Krawczyk:

 

 

dość długo zatrzymałam się przy ilustracjach do "Pana Wietrzyka" autorstwa Eweliny Wajgert:

 

 

 

uroczy "Ptaszek z łowickiego ornamentu" Kingi Limanowskiej:

 

 

 

i  jej równie ludowy "Chrząszcz":

 

 

 

międzygalaktyczny "Bazyli leci w kosmos" Alicji Nikodem:

 

 

Żywia ze "Starej Baśni" Marianny Jagody:

 

 

 Amrei Fiedler:

 

 

Jednak chyba najbardziej upodobałam sobie prace Ewy O'Neill, które w pewnym stopniu przypominają mi moje ulubione ptasie wizerunki Charleya Harpera.

 

 

 

piątek, 29 marca 2013, mukla

Polecane wpisy

Komentarze
2013/03/29 22:51:56
Te plamy są faktycznie świetne. Hipcio - Bomba!
Ale panią Lipkę-Sztarbałło też lubię, za książeczkę o Piosence i nutkach :))
-
2013/05/28 13:44:47
Dziewczyno, miłośniczko piękna, dobrego designu i wspaniałego życia, niesamowicie przyjemnie robi mi się na tym blogu, a tu jeszcze taka niespodzianka! Cieszę się bardzo, że moje ilustracje przykuły Twoją uwagę :)).
Pozdrawiam najserdeczniej! :))
Ewelina Wajgert
-
2013/05/29 08:51:40
O raju, raju! To mnie jest niezwykle miło z powodu tych odwiedzin! "Pana Wietrzyka" umiłowałam - ilustracje cudne, kolory jak najbardziej "moje", teraz czekam na książkę :-)