Kategorie: Wszystkie | ILUSTRACJA
RSS
wtorek, 01 lutego 2011
oczko prawe, oczko lewe

 

 

Ostatnimi czasy zawitałam na wystawę "Miasto dziergane" zorganizowaną w poznańskim Spocie przez Maję Brzozowską-Brywczyńską i Monikę Rosińską. Coś dla miłośników robótek na drutach i szydełkowania, którzy nie zgadzają się z mitem, że dziergają tylko starsze panie i to zazwyczaj niegustowne kamizelki. Nie wszystkie "eksponaty" mnie zachwyciły, ale kilka i owszem, dlatego pokazuję.

Najbardziej spodobały mi się prace Natalii Kuberskiej.

instalacja z drutu miedzianego "Róża nie jest różą"


 

 

i "Znamiona" - niby-kamienie, do których chciałoby się poprzytulać 

a także koronkowe bilety lyonskiego metra Ani Markowiak (pokombinuję chyba w ten sposób i obszydełkuję kilka obrazków)


 

ponadto


 

 

 

 

 

 

miasto dziergane dosłownie


 

 

 

 

 

a takie koronkowe "graffiti" autorstwa NeSpoon powiesiłabym sobie w sypialni


 

i coś na deser


 

a przy tych kłębkach wełny widniało motto: "Odkryj swoją wewnętrzną babcię".


 

Ja swoją wewnętrzną babcię odkryłam już dawno, ba, parę razy ją nawet ujawniłam. Ostatnio znów nakupowałam włóczki i w ten sposób nieświadomie wpisałam się w ideę wystawy. Wpierw obdziergiam mieszkanie, miasto poczeka. Wełna jest, pomysł też, tylko ta moja wewnętrzna babcia coś leniwa ostatnio...


 

niedziela, 30 stycznia 2011
od a do z

 

 

The Alphabet from n9ve on Vimeo.

 

Litera jaka jest każdy wie. Ot taki znaczek do pisania i czytania, tylko tyle i nic więcej. Obecność alfabetu w naszym otoczeniu jest tak oczywista, że nie wzbudza refleksji. Moja edukacja typograficzna rozpoczęła się, wraz z pojawieniem się w moim życiu pewnego grafika. Namnożyło się wtedy tych liter wokół mnie, więc chcąc nie chcąc zaczęłam im się przyglądać. Teraz już wiem, że nie samym Timesem teksty stoją, że czcionek jest niezliczona ilość - niektóre ładne, inne mniej, ale każda jedyna w swoim rodzaju. Ale żeby alfabet stał się bohaterem filmu? Allesandro Novelli zebrał kilka fontów i stworzył z nich cudnie dopracowaną animację. Za każdym razem kiedy ją oglądam cieszy oko tak samo.

Cały filmik, po kliknięciu na link.

1 ... 51 , 52 , 53